screen-shot-2014-03-20-at-12-29-38-am

Tak trochu jiný pořad o autech

Jeden tip na zajímavý youtube kanál jsme tady už měli…a jak se v posledních letech ukazuje, může být právě YT zdrojem kvalitnějšího matroše než cokoliv, co vyprodukují klasické komerční televize. Proto bych chtěl v podobných tipech pokračovat a udělat z toho malou tradici. No a vzhledem k tomu, že jsem mimo filmu, her a jiných kravin na internetu i fanda do aut, mám tady jeden extra vypečený tip na youtube kanál věnovaný právě automobilům.

Jmenuje se Mighty Car Mods (MCM) a na první pohled je věnovaný amatérským úpravám automobilů. Pokud se Vám právě zježily chlupy při myšlence na podomácku zbastlený tuning, musím vás uklidnit. MCM se sice věnuje přesně tomuto, ale podává to vtipnou formou a lidi, které pomýšlejí na ladění svých bouráků, se snaží především poučit, jak se to má vlastně dělat. Vše je navíc podáno s velkou dávkou ironie a australského humoru. Pokud se například mluví o barvení brzdových třmenu na červeno, neodpustí si dodat, kolik vám tahle úprava přidá koní. Celá „show“ by samozřejmě tak nefungovala, pokud by jí neuváděli lidé, na které se dá dívat. V tomto směru MCM nemá slabinu. Stojí za ním totiž dva mladí týpci Blair Joscelyne (aka. Moog) a Martin Mulholland. Moog je poměrně úspěšný hudební skladatel a mimo zvukové stránky dává pořadu i pořádnou porci hlášek a bezprostřednosti. Marty častěji zabrousí do technických záležitostí a je na něm znát, že auta má opravdu v krvi. Tu a tam pak ještě zaskočí na hostování ve věcech kolem Subaru záležitostí „Mechanical Stig“, administrátor z MCM fóra Rake nebo machr přes turbomotory, kterého chlapci přezdívají „Turbo Yoda“.

Vrcholem produkce Mighty Car Mods je hodinový film Kei to the City, ve kterém se Marty v Moogem vydávají do Japonska, aby tam koupili malou divokou káru a společně tamními driftery prožili jeden nezapomenutelný víkend. Zajímavostí je, že Moogův soundtrack k filmu zabodoval i na iTunes, kde se stal osmým nejstahovanějším albem v Austrálii a celkově nejstahovanějším elektronickým albem v Austrálii a Kanadě.

Vtipné je, že celá show vznikla a z větší části je natáčená na příjezdovce ke garáži Martyho mámy. O držení kamery se oba hlavní protagonisté střídají se stativem a většinu aut, které v průběhu pořadu upravují sami skutečně vlastní. Úpravami na příjezdovce tak prošlo například nespočet Subárek, několik Nissanů a v neposlední řadě taky výborná Mazda MX-5 a nebo Honda S2000. Ať už tedy hledáte nějaký tip, jak si vlastnoručně upravit vaši káru, nebo se jen chcete pobavit u pořadu o autech, zkuste pro jednou vynechat Autosalon na Primě a křečovité Auto Moto Revue…Mighty Car Mods by se vám mohlo líbit.

Youtube Kanál Mighty Car Mods

Jaký je tvůj názor? Zanech po sobě komentář, nebo sdílej článek na síť...